Luminus trakteert leiding scouts Pater Damiaan Hasselt op een barbecue op zonne-energie tijdens voorkamp in Zemst
.jpeg)
Tijdens de zomervakantie trekken duizenden scouts en gidsen opnieuw op kamp. Zo ook de scouts Pater Damiaan uit Hasselt. Voor de leiding betekent dat een intens voorkamp: tenten opzetten, het terrein voorbereiden en alles in gereedheid brengen om de leden te laten genieten van een geslaagd kamp. Voor al dat harde werk gaf Luminus graag wat energie terug aan de leiding met een duurzame elektrische barbecue, en dit op een veilige manier.
Zonnebarbecue als energieke verrassing
Dit jaar begon het kamp van de Scouts van Pater Damiaan in Zemst met een flinke portie zon, letterlijk en figuurlijk. Luminus trok namelijk met een 100% elektrisch busje naar het kampterrein van scouts Pater Damiaan in Zemst. Het voertuig werd opgeladen met zonne-energie en uitgerust met batterijen die niet alleen de rit aandreven, maar ook een verrassende extra mogelijk maakten, een barbecue op zonne-energie. De scoutsleiding kon zo zelf ervaren hoe duurzame energie concreet en praktisch kan worden ingezet, zelfs op een kampterrein midden in de natuur.
Lokale en duurzame voeding centraal
Naast groene energie was ook de inhoud van de barbecue duurzaam gekozen. In samenwerking met lokale boeren en leveranciers werden verse, seizoensgebonden producten aangeboden. Zo werd niet alleen de ecologische voetafdruk beperkt, maar ook volop gekozen voor een smaakvolle beleving. De barbecue verliep op een veilige manier, met respect voor de geldende regels, onder strikt toezicht, met als bijkomend voordeel dat hij elektrisch was en dus zonder vlammen.
Positieve impact en inspiratie voor de toekomst
Noor Fissette, Groepsleiding Scouts Pater Damiaan: "Ons voorkamp draait helemaal rond teamwork en voorbereiding. Dat Luminus ons tijdens die drukke dagen verrast met een duurzame barbecue op zonne-energie maakt ons voorkamp extra bijzonder. Het is bovendien een mooie manier om onze leden te tonen dat duurzame oplossingen ook in het dagelijkse leven én op kamp perfect werken."
Grégoire Dallemagne, CEO van Luminus: “Omdat ik zelf ooit scout ben geweest, weet ik hoeveel impact een kamp kan hebben op jonge mensen. Het zijn momenten waarop je leert samenleven, verantwoordelijkheid opnemen en de natuur waarderen. Met dit initiatief wil Luminus tonen hoe duurzame elektrische oplossingen ook in het dagelijkse leven – en zelfs op kamp – eenvoudig toepasbaar zijn. Zo vertrekken de scouts niet alleen met volle rugzakken, maar ook met nieuwe inzichten en energie voor de toekomst. Dit initiatief past dan ook perfect in onze bestaansreden die erin bestaat te bouwen aan een CO2-neutrale energietoekomst met elektriciteit en innovatieve oplossingen. Zo dragen we bij aan het behoud van de planeet, het welzijn van de mensen en economische vooruitgang.”
.jpeg)
.jpeg)

Brecht Snoeks